logo
. . .



O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilinganligining 25 yilligi munosabati bilan turli sohalarda faoliyat yuritayotgan yoshlardan bir guruhini “O‘zbekiston belgisi” ko‘krak nishoni
bilan taqdirlash to‘g‘risida


Milliy ma’naviyat, madaniy meros va umuminsoniy qadriyatlar negizida yuksak vatanparvarlik, xalqparvarlik, fidoyilik tuyg‘usini va mehnatsevarlik fazilatlarini o‘zida mujassamlashtirgan, Vatanimiz obro‘si, shon-shuhrati va sharafaini yuksaltirishga hamda uning xalqaro nufuzini oshirishga xizmat qilayotgan, mamlakatning ijtimoiy-siyosiy hayotida faol ishtirok etib, namuna ko‘rsatayotgan quyidagi yoshlar “O‘zbekiston belgisi” ko‘krak nishoni bilan taqdirlansin:


1. Abduraxmanov Xikmat Abduraxmanovich – Xalqaro biznes va texnologiya assotsiatsiyasi raisi

2. Abduraxmanova Ruxsoraxon Xotamjon qizi – Toshkent pediatriya tibbiyot instituti talabasi

3. Abdushukurov Oybek Abdurashidovich – “Yosh kinoijodkorlar kengashi” nodavlat notijorat tashkiloti raisi

4. Azimov Anvar Xabibullayevich – “Mening yurtim” telekanali boshlovchisi

5. Akramov Muzaffar Maxkamovich – O‘zbekiston yoshlar ittifoqi Markaziy Kengashi apparati mas’ul xodimi

6. Axadjonov Asilbek Abdusalom o‘g‘li – R.Glier nomidagi Respublika ixtisoslashtirilgan musiqa akademik litseyi o‘quvchisi

7. Aximbetova Gulbaxor Qanatbayevna – O‘zbekiston davlat san’at va madaniyat institutining Nukus filiali o‘qituvchisi

8. Ahmadova Aziza Baxtiyor qizi – “Yoshlar” telekanali “Ma’naviyat” bosh muharririyati 1-toifali muharriri

9. Ashurova Gulchexra Sayfullayevna – O‘zbekiston yoshlar ittifoqi Markaziy Kengashi apparati Jamoatchilik bilan aloqalar bo‘limi bosh mutaxassisi

10. Bazarbayev Sardor Urinboyevich – O‘zbekiston milliy universiteti talabasi

11. Boytemirova Charos Alimdjanovna – “Jizzax akkumulyator zavodi” aksiyadorlik jamiyati elektrodlar sexi qadoqlovchi-taxlovchisi

12. Davlatov Abror Borijon o‘g‘li – Namangan davlat universiteti qoshidagi 1-akademik litseyi o‘qituvchisi

13. Kuzibekova Sevara Tolibjon qizi – O‘zbekiston davlat jismoniy tarbiya instituti magistranti

14. Kusherbayev Rasul Xidraliyevich – O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Axborot va kommunikatsiya texnologiyalari masalalari qo‘mitasining a’zosi

15. Nazarov Murodjon Taxirdjanovich – “MURAD BUILDINGS” xususiy korxonasi direktori

16. Kapitan Narziyev Timur Ravshanovich – Mudofaa vazirligi Matbuot xizmati boshlig‘i

17. Nurmuxammadov Jamoliddin Shermuhammad o‘g‘li – Mirobod tumanidagi “Smart school” maktabi o‘qituvchisi

18. Olimov Sherzod Murodullayevich – O‘zbekiston yoshlar ittifoqi Mirzo Ulug‘bek tumani Kengashi raisi

19. Rasulov Akbar Tal’atovich – “Diydor” rejissyorlik va aktyorlik mahorati teatr-studiyasining aktyori

20. Raximov Rustam Vyacheslavovich – Toshkent temir yo‘l muhandislari intituti Elektromexanika fakulteti dekani

21. Raxmanov Raxmon Radjabovich – O‘zbekiston yoshlar ittifoqi Bekobod shahar Kengashi raisi

22. Saatova Umida Mirjalolovna – Toshkent tibbiyot akademiyasi Davolash fakulteti talabasi

23. Salimov Behzod Asqarali o‘g‘li – “Olmaliq kon-metallurgiya kombinati” bosh direktorning yoshlar siyosati masalalari bo‘yicha maslahatchisi, O‘zbekiston yoshlar ittifoqi boshlang‘ich tashkiloti yetakchisi

24. Sattarov Shomurod Zokirovich – O‘zbekiston yoshlar ittifoqi Qashqadaryo viloyati Kengashi raisi

25. Seitnazarova Guljahan Suxanatdinovna – Qoraqalpoq davlat universiteti magistranti

26. Sultanbekov Otabek Sabirovich – O‘zbekiston yoshlar ittifoqi Quyi Chirchiq tumani Kengashi raisi

27. Sultanov Abrorjon Baimuratovich – Navoiy viloyati hokimligi Jamoat va diniy tashkilotlar bilan aloqalar bo‘yicha kotibiyati mudiri

28. Tadjiyeva Nazokat Kamiljonovna – O‘zbekiston Respublikasi ichki ishlar vazirligi Huquqbuzarliklar profilaktikasi Bosh boshqarmasi, voyaga yetmagan va yoshlar o‘rtasida huquqbuzarliklar profilaktikasini tashkil etish bo‘limi katta inspektori, kapitan

29. Tashxodjayev Muxtorxon Maxsudovich – Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Koorporativ boshqaruv fakulteti dekani

30. O‘rozimbatova Gavxar Sadulla qizi – Toshkent temir yo‘l muhandislari instituti talabasi

31. Xoldarova Indira Abdukarimovna – Toshkent davlat pedagogika universiteti talabasi, Mirobod tumani 31-sonli umumta’lim maktabi O‘zbekiston yoshlar ittifoqi boshlang‘ich tashkiloti yetakchisi

32. Xoljigitova Dilbarxon Baxodir qizi – O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti talabasi

33. Xusainov Amal Alisherovich – Toshkent shahridagi Xalqaro Vestminster universiteti talabasi, “Taraqqiyot strategiyasi” markazi loyiha koordinatori

34. Choriyev Rustam Xushboqovich – O‘zbekiston davlat jismoniy tarbiya instituti magistranti, O‘zbekiston yoshlar ittifoqi boshlang‘ich tashkiloti yetakchisi

35. Eshmirzayeva Shahnoza Saloxutdin qizi – Denov tumanidagi xususiy korxona ishchisi, yosh ma’anviyat targ‘ibotchi

36. Yuliyev Ozod Olimovich – O‘zbekiston yoshlar ittifoqi Buxoro viloyati Kengashi apparati bo‘lim mudiri

37. Yusupov Jamil Xalim o‘g‘li – Toshkent axborot texnologiyalari universiteti Samarqand filiali talabasi

38. Yusupov Jamshid Baxtiyarovich – O‘zbekiston Respublikasi adliya vazirligi Inson huquqlarini himoya qilish boshqarmasi yetakchi maslahatchisi 2-darajali yurist

39. Yusupov Nodirbek Komilovich – O‘zbekiston yoshlar ittifoqi Andijon viloyati Kengashi raisi

40. Yakubboyev Nodirbek Murodbek o‘g‘li – Hazorasp tumanidagi 5-sonli umumta’lim maktabi o‘quvchisi



Ulashing:

E'lon